Denník č. 6 , Srí Lanka, Filipíny, Malajzia - 7. POKRAČOVANIE

Autor: Lubomír Šedivý | 20.2.2017 o 7:29 | Karma článku: 3,61 | Prečítané:  315x

PO ROKU SOM TU ZNOVU, , TAKŽE NECH SA PÁČI .     November, december 2016....zatiaľ najsmutnejší rok môjho života. 

Štvrtok 24.11. Kapitola 7. – výletná.

 

     Ráno o 10,00 všetci v pozore na ceste....autobus mešká. Zjavuje sa a vyhovára sa na premávku , Peťa a Maťo nervózni pred svojím hotelom, ale príjemný šofér-sprievodca svojimi informáciami zaujme väčšinu , odpovedá na otázky na zriadenie, náboženstvo, mnohoženstvo(iba moslimi), o histórii a občianskej vojne a ja vyťahujem svoj tromf a štvrtého domorodca sa pýtam na najobľúbenejší šport. Náš sprievodca sa záhadne pousmeje a odpovie ako jeho predchodcovia .....volejbal, ale po chvíľke dodáva to hráva 1% ľudí , ale kriket 99%.....opäť úsmev a záver si urobte sami. Pri múzeu tsunami z roku 2004

sa dozvedáme, že zasiahlo 259 obcí a zomrelo pri ňom 12 200 ľudí. Najväčšia katastrófa  zasiahla ľudí, ktorí dovtedy o niečom takom ani nepočuli a keď to zbadali tak asi 4000  sa utekalo skryť za miestny vlak a žiaľ až 15 metrová vlna si zobrala vyše 1200 životov.

..............smutná vec, pamätník tejto udalosti venovalo Japonsko.

     Nasledovala korytnačia farma. Na Sri Lanke sa liahne 5 zo 7 druhov korytnačiek , sú chránené a ukazovali nám celý postup reprodukcie.

Smutná informácia bola, že len 5% narodených mláďat sa dožije dospelého veku.

Na farme bola aj korytnačia nemocnica, kde sa starajú aj o jedince bez nôh a slepé.

Nasledovala baňa na „mesačný kameň“,

spôsob výroby

a na záver klasika, predaj hotových výrobkov..........myslíte, že odolali všetci?, nie , ženy a kamene a šperky sú všade rovnaké......nebudem ďalej komentovať ,nakúpilo sa a išlo sa do záhrady.

   Tu nás privítal pán doktor, ktorý má vraj Poľku za manželku a dve malé deti . Bol veľmi príjemný, presvedčivý , poukazoval zázraky ayurvédskej medicíny

a na záver sa opäť ponúkali a predávali produkty, ktoré vraj 100% zaistia chudnutie, rast vlasov, biele zuby.

...........Opäť sa nakupovalo.

No a na záver večera a potom výrobná porada či sa ide zajtra miestnym vláčikom do pevnosti Galle. Pristavil sa majiteľ nášho hotela-vily a keď sme ho chválili, tak rozprával a rozprával a my sme sa pýtali ..... zrazu problém, načo ideme tak skoro a načo do Colomba a však to sa dá jednoducho zrušiť a zmeniť. No proste vec čo mali na papieri a maily viackrát a minimálne 5 mesiacov naspäť zrazu ...................No proste opäť sa zvyšoval hlas, tak som s pomocou Janky napísal list managerke Kiwi taxi Julii Knyazeve do Moskvy (aj keď väčšia časť zájazdu o tom nemala ani šajnu) ............no a o druhej ráno som dostal odpoveď , že áno. No som zvedavý ako sa budú všetci tváriť ráno . V zajtrajšej kapitole dám report . No a ja mám opäť ako vždy nervy a okrem hodiny ....nespím.  No dobre tak pol štvrtej ráno , uvidíme kedy to zalomím.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Obľúbenejší ako Maradona v Neapole nikto nebol. Hamšík dokázal nevídanú vec

Slovák Marek Hamšík vyrovnal klubový rekord Diega Maradonu.

SVET

Brexit pokračuje. Druhá fáza môže skončiť aj referendom

Začínajú najväčšie obchodné rokovania histórie.

KOMENTÁRE

Pointou lyžovačky nie je obrat vlekárov

Keby sa Smer držal v týchto limitoch, žili by sme v šťastnej krajine.


Už ste čítali?