Thajsko , Singapur 2012, časť II

Autor: Lubomír Šedivý | 21.9.2015 o 8:40 | Karma článku: 3,34 | Prečítané:  542x

Tento rok je to kombinácia cestovania krížom krážom stredným južným Thajskom a k tomu Singapur , ktorý pripomína.....však uvidíte a doplnte si sami..... 

23.11. Deň ďalší, Thajsko - kompletný

Ráno po nonstop spánku otváram oči 8,59, vyskakujeme z postele , stíhame v pohode raňajky, super ponuka a prostredie, nasleduje nádherná, nádherná , nádherná...piesková, piesková ...pláž a more ktoré je akurát na želanie a na privítanie pošle vlnky,vlny a vlniská od 25 cm po 1,5 metra a opäť je hladké .

Niektorí doháňajú spánkový deficit, Nasťa a Jaro testujú miestnych masérov a podvečer náš ciel , rezortná „reštika“ a potom u nás na terase debata do pol druhej do rána.............................

24.11. Sobota

Všetci naladení na 8.55, raňajky(zhýralci , tak neskoro vstávať– ale u nás je to 2,55 ráno) sú pripravení, Janku posielame pri raňajkách na recepciu  zistiť , ako je to s prepravou  grátis  do mesta a keď vidíme veľkú gestikuláciu, chválime snahu recepčnej o čo najnázornejšie vysvetlenie ............. hmmmmmm a on to bol sprdung , že si niekto sťažoval, že bungalov F-02 rušil nočný kľud do 1,30 a to sme boli my(čudné  čo???????) .........Kúpanie , niekto spanie , pred druhou mraky , nás čakal mikrobus smer Saladan (miestne mesto) niečo nakúpiť, nejaké Eurá vymeniť, Jaro v obľúbenej optike(5 na 120 metroch) si behom 11 minút zmeral , vybral a objednal okuliare, kočky absolvovali SUPEEEER masáž, navečerali sme sa, odviezli , posedeli a popili , 23.30 skončili a tešiac na nedeľu sme sa rozišli . Ahojte zajtra.

Nedeľa 25.11., Zaťažení podnikatelia, že DéPéHáčka

 

              Ale aby som bol objektívny o robote sa rozpráva čím ďalej menej, viac sa preferujú témy, aká je voda, že je oveľa menej turistov, kde sme sa dobre najedli , koho kde a ako vymasírovali a pod. Nedeľa začala vlastne v sobotu , kedy som si zaveštil , že „zajtra bude v kuse do piatej pekne“ a potom môžeme ísť na prechádzku pozrieť sa kde a za koľko je práčovňa, Janka mala zistiť a zakúpiť pre kamošku thajský hodváb  asi 10m,  no a všetci sa opäť tešili na nejakú dobrú večeru.                                                 

Ráno budíček jemne pod mrakom a tak vydržalo až do polnoci(počasie mi vyšlo ako na želanie pre mňa teplota do 34 stupňov , občasný vetrík)

           O deviatej nástup na raňajky , každý sa rozchádza ku svojim obľúbeným poživatinám, kuchár omeletkovo-praženičkový je stále v permanencii. Raňajkový správca neustále núka volské oká na dva spôsoby, slaninka lightJ,J, tú nie je treba núkať, spieva sama, potom rôzna zeleninka, vždy čerstvo nakrájané ananásy a melóny a na konci posekané ovocie , ktoré keď si poleješ vychladeným jogurtom  - nebíčko v papuľke. Pochopiteľne, musli, džemy, maslo ,káva, čaj džús.......

Raňajky sa podávajú do desiatej, takže vtedy pomaly končíme. Rovno k vode, ak niektorí už neboli hneď ráno(mne to tohto roku zatiaľ nehrozí). More má stálu teplotu 29 stupňov , pomerne vlnkovaté tohto roku, ale tak 8-10 vĺn sa strieda s 10 minútovým pokojom a opäť sa zavlní. Po hodinke si idem chvíľku čítať(bungalovy máme asi 48-62 krokov od pláže)

, prečítam tak jeden a pol strany , zamyslím sa nad obsahom prečítaného a.......zobúdzam sa o dve hodinky. Na terase už sedí Stano a tak ako sme sa dohodli už pred tým ideme sa dať „zmasakrovať“ domácimi odborníčkami. Aj keď v našom rezorte , priamo pred našimi oknami masírujú , aj na základe neodporúčania Nasti a Jara , ideme do susednej uličky , kde sa majiteľka pýši certifikátom z masérskej školy What Pho, najuznávanejšej v Thajsku. Zaujímavé ,aj keď sme si objednali obaja thai masage, moja masérka používala hlavne lakte, zápästia a hrany rúk(asi 4 x som chcel ujsť, lebo vždy mi našla bolestivé miesto a tam pracovala a pracovala aaaaaaaúúúúúú) a naopak po Stanovi, keď mu robila chrbát ,behala ako po schodoch , to znamená , že najčastejšie používala chodidlá. Rozdiel bol aj pri záverečnej masáži hlavy. Ale podstatný bol u oboch ten záverečný pocit. Bolo to suuuuper. No a teraz ešte

 malá poznámka, táto hodinová srandička vyšla na 6€. Potom stretnutie všetkých zainteresovaných a okolo piatej vyrážame . Asi 3 práčovne sú hneď v prvej uličke za 30 Baht /kg zo dňa na deň(asi 0,75 €), na rohu hlavnej ulice, prvý krajčír má presne taký hodváb , aj farbu a do konca po upozornení, že v Saladane nám ponúkli nižšiu cenu, okamžite podlieza ponuku konkurencie o 50 Baht. No a potom prehliadka miestnych obchodíkov na hlavnej ulici opäť hlavne krajčíri(už toho prvého nik neprekonal)   ,tričkári, optici a reštaurácie, hlavne mini vývarovne a dokonca zvláštnosť, nemecká pekáreň(normálne tu nevidíte chlieb , alebo pečivo), moslimskú reštauráciu( sme blízko Malajzie a na rozdiel od ostatného Thajska, tu je asi 30% takéhoto obyvateľstva). A potom, dosť bolo chodenia poďme jesť, nazrieme asi do štyroch reštaurácií, prečítame si ponuky a nakoniec na jednej strane ulice traja pred jednou reštauráciou a kývajú na druhú trojicu , ktorá si vybrala tú oproti. Nakoniec rozhodlo, že v tej jednej nebolo momentálne toľko miesta a dobre rozhodlo, každý si objednal podľa predstáv už niekoľko dní spomínaných, ja som sa sám seba prekvapil objednávkou grilovaných plodov mora systémom fondue a ešte viac ma šokoval čašník , keď predo mňa postavil surové plody mora vo výbornom náleve so sezamom, taniere, misky, slíže zeleninu a potom priniesol thajský grilovač, kde navrchu bol tuk, okolo sa dolieval vývar do ktorého stekal výpek toho čo ste si grilovali. Takže priebežne som si robil polievočku jedol kúsky rýb, kreviet, chobotničiek no a hlavne bolo to strašne dobré. Potom už iba návrat domov(ako si človek rýchlo zvykne)

klasická porada na terase nášho bungalowu, likvidácia ešte stále domácich zásob. Keďže sa nám blíži prvý presun tak sa debata zvrtla na to čo asi by sme chceli vidieť v Singapure . Na záver , keďže nedeľa vyšla na jednotku z hviezdičkou, padol dotaz ako bude zajtra a ja skúsený meteorológ, „špecialista na thajské počasie som zahlásil. Zajtra bude také blankovské počasie(na vysvetlenie , naša priateľka Blanka vyjde ráno pred chatu pozrie na oblohu a povie „do pi.., zase páli slnko“ , alebo druhý variant to isté iba za slovami „do pi..povie, zas je zamračené, alebo prší! Takže moja predpoveď na zajtra „do pi..zajtra bude páliť slnko, zamračené a aj pršať“........

Pondelok 26.11. Dr.Illko - šuvix

Takže opäť presný tip, ráno slnko, pomaly sa nad morom zatiahlo a tak sme sa po hodinke kúpania vybrali na masáž. Najskôr tri naše ženy (nespokojná bola iba Jana , že ju len tak hladkali) a potom my chlapi, tentoraz sme klasickú Thai masáž vymenili za olejovú. Bola jemnejšia, ale ja som bol spokojný. Opäť pre info , tá vyšla na 10 € / hodina. Keď sme vychádzali začali padať vane , 20 minútová prietrž mračien stála za to , využili sme to a aby sme nezmokli , zastavili sa na pivko. No a tu pre neznalcov niečo o miestnych pivách. Najznámejšie značky Singha, Chang, Leo a dovozový Tiger. Moja značka Chang(Slon) , lebo sladšou chuťou pripomína Budwar.

Fľaše sú buď tretinkové, alebo sedmičkové. Uprednostňujem malé, aj keď vychádzajú viac, ale nestihnú oteplieť. Vo väčšine podnikov pivové fľaše dávajú do plastových „chladičov“, aby si čo najdlhšie udržali „pititeľnú“ teplotu. No a na večer opäť vyrážame v šestici , tentoraz cieľ práčovňa, konečne objednať kamoške 8 m hodvábu na šaty, pohľadať predajňu pivových vyrezávaných „chladičov“ z motívmi slonov a pochopiteľne večera. Všetko vyšlo okrem chladičov. Vyskúšali sme novú krčmu „Tri sestry“, boli tam štyri . Skonštatovali, že na Lante je momentálne slabý výber rýb , v podstate ponúkajú iba bieleho a červeného snipera a baracudu. A neuveriteľne málo turistov, kríza v Európe sa prejavuje. Najviac hostí na ostrove tvoria Švédi , Dáni a Nóri, sú to mladé rodinky s jedným až tromi deťmi , kľudne aj dvojmesačnými. Nemci a Angličania sú raritou, prekvapujúco aj Rusi tvoria výnimky, stretli sme dve češky a videli jednu českú potápačskú agentúru a písali vo svojom jazyku , že tam majú „ hospodu“, ale zatiaľ nás to tam neláka. Zajtra posledný celodeň na Koh Lante, ktorá má nádhernú pláž a more.

Utorok 27.11.Posledný deň na Koh Lante , začína nádherným ránom

 

Opäť klasika, o deviatej raňajky, potom more. Zabudol som včera spomenúť, že Stano sa bol pozrieť v rezorte kde sme boli pred dvomi rokmi, nás tam okradli v spánku ale napriek tomu tam bolo super a skonštatoval, že rezort je úplne rozpadnutý a dnes to potvrdili aj Jaro a Nasťa, bolo im skoro do plaču. Majiteľka z Honkongu vraj nemienila platiť stále stúpajúce nájomné a začala podnikať v cestovnom ruchu v Himalájach. Pekný deň zrazu prerušila čierňava, ktorá striedavo prichádza od hôr a druhý raz od mora a každý krát okrem nedele priniesla dážď. Ten dnešný bol najvýdatnejší. Museli sme čakať až skoro do šiestej , kým prestane a všetci už boli hladní. Dážď , nedážď ide sa. Prádlo máme opraté, smejeme sa, že aj ponožky majú puky a cena 30 Baht(0,75 €) za kilo. Toľkokrát dohadovaný thajský hodváb nakoniec padá , lebo pakistanský majiteľ krajčírskej dielne, priniesol iný odtieň, tak a kde na večeru.  Vyhráva reštaurácia Sawasdee, kde sme boli predvčerom  a víťazstvo si zaslúžila. Mne po krémovej „čikenovej“ sa robia bulvy za ušami a následné hovädzie fondue , na špeciálnom thajskom grile, kde si vlastne zároveň opekáte a vytvárate polievku, bolo tiež asi mojím thajským tohtoročným No 1. Večer sa prekvapujúco po dlhšej dobe pracovalo a pomerne skoro sa išlo spať. Streda bude dňom presunov. Čakajú nás, ešte neodskúšaná letecká spoločnosť, pre všetkých neznámy Singapur a zistiť ako z letiska na hotel a čo to je vlastne hotel Brodway   v Malej Indii. Však zajtra sa dozvieme viacej.      

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?