Thajsko , Singapur 2012

Autor: Lubomír Šedivý | 14.9.2015 o 9:00 | Karma článku: 2,96 | Prečítané:  566x

Tento rok je to kombinácia cestovania krížom krážom stredným južným Thajskom a k tomu Singapur , ktorý pripomína.....však uvidíte a doplníte si sami

               Rok s rokom sa stretol a my sme opäť tu. Áno sedím na terase rezortu Southern Lanta a píšem úvod a prvé kapitoly tohtoročnej ázijskej cesty. Pôvodne som chcel úvod napísať doma, ale to my chýbala tá správna „atmoška“.

Začalo to ako vždy v januári, kedy ma chytá prvá cestovateľská miazga a ja začínam plánovať. Prvá fáza vymyslel som kombináciu , ostrov v Malajzii, Singapur a ostrov v Thajsku a rozoslal prípadným záujemcom. Do toho my vložila červíka do hlavy Danka Soboličová a už sa to začalo spresňovať na kombináciu Langkawi (Malajzia), Koh Rok a Koh Lanta a Koh Samui (Thajsko) a príletové a odletové mestá Singapur a Bangkok. Začali sa dni kombinácií letov a pobytov, transferov lodných , leteckých. Keď už to bolo takmer utrasené a dával som to kandidátom na cestu na posúdenie. ozval sa Stano , počúvaj , ale to sa stále iba balíme a cestujeme z miesta na miesto....... a Malajzia, vydržíme toľko z „domácich“ (rozumej , zásoby „ohnivej vody“). Pozriem na to znova a fakt : príchod 3 dni pobyt odchod, príchod, 3 dni pobyt......Roztrhať zahodiť, vyškrtnúť Malajziu a o pár dní je jasné ,  letenka Viedeň – Bangkok- Krabi a späť bola základom celého. Objavila sa  veľmi výhodná ponuka za 701 € od našej klasickej dodávateľky leteniek Andrei, ale boli na rozhodovanie a na zaplatenie 2 týždne. A tu boli niektoré rekcie : je to na dlho, je to moc rýchlo , na budúci rok by som išiel, ľúto mi bolo Zdenkinej a Marošovej zápornej odpovede, lebo s nimi nám bolo minulý rok veľmi dobre . Pozitívne a stručné odpovede: Stano a Vierka – jasné a Jaro a Nasťa – koľko máme zaplatiť a kedy odchádzame. Šesť leteniek sa zaplatilo a mne teraz iba zostávalo vymyslieť miesta a dĺžky pobytu , transfery a vybrať hotely a rezorty. Opäť týždeň po nociach na internete a tu je výsledok. 21.11. večer z Viedne spoločnosťou Eva air nonstop do Bangkoku, prestup na Thai airways a prelet na Krabi , transfer na ostrov Koh Lanta tu 6 nocí v Southern Lanta resort, nasleduje prelet Krabi – Singapur spoločnosťou Tiger air, 3 noci v hoteli Brodway, potom prelet Air Asia Singapur – Kuala Lumpur – Surat Thani, odtiaľ autobusom a trajektom na Koh Samui , tam 7 nocí v našom známom rezorte Mango Village, potom mikrobusom krížom cez Thajsko opäť na Krabi a v letovisku Ao Nang v Sabai resorte strávime ešte 3 noci a na záver letecky z Krabi do Bangkoku , kde budeme 3 noci spať v našom najobľúbenejšom hotely De Moc a 14.12. odlet taiwanskou spoločnosťou Eva air do Viedne s príletom 9,30.

               Samozrejme , že potom nasledovali rôzne zmeny letov, pri ktorých my naskakovala husia koža , či to stihneme pri prestupovaní a ako sa prepravíme trajektami na ostrovy , keď posledný ide o ôsmej a my priletíme 20 minút po tom, ale nakoniec sa všetko utriaslo. To bol stav pred odletom , ako však to naozaj bolo to uvidíme behom nasledujúcich 24 dní.

Deň cestovný, 21.11.2012

 

  •    Ráno pred šiestou ma zobúdza horúčka, pochopiteľne cestovná. Skúšam sa ešte niekoľkokrát otočiť a ešte spať , však ja mám pobalené už od včerajška, ale mozog už pracuje na plné obrátky a skúma na čo som zabudol. Budí sa aj moja polovička a pomaly si plní svoj kufor. Ja pre istotu odchádzam niečo nakúpiť , aby som sa vyhol svojim klasickým komentárom. Okolo jednej je všetko na kôpke , kufre prevážené a v norme a už iba v pohode vegetíme. O pol tretej zvoní zvonček a to Košičania Jarko a Nasťa o chvíľku náš prievozník Lasky a vzápätí Kostolišťania, či už skôr Skaličania Stano a Vierka. Zasadáme, kávička pred cestou , koňačik a vodečka zo slovami šťastnej cesty , otázky či má každý pas, plastikovú kartu a na Janu konkrétna , plavky? (Pred dvomi rokmi odcestovala k moru bez nich ) No a 16,10 nás Lasky naloďuje , našich 6 kufrov , na mm napĺňajú batožinový priestor a ....vyrážame. 17,15 letisko Schwechat a tu prvé prekvapenie , lietadlo je skoro celé „predbukované  a majú problém nám nájsť miesta vedľa seba a nakoniec ani nenašli , len Jana a ja sme v strede štvorky , Stano, Vierka a Nasťa v poslednej trojke pri WC a Jaro niekde ako sám vojak. Let štartuje načas , po polhodinke sa opäť vyťahujú dodávatelia jedla Eva air , no je proste špicové. Po jedle väčšina  zadriemkáva, ja si striedavo čítam a na počítači sa hrám tetris , spať sa mi nedá. A deň prvý končí.

22.11. deň druhý opäť cestovný

Stále to isté lietadlo Airbus 330-300 , ten istý let iba časový posun a mnohí sa zobúdzajú a opäť super obed aj keď je skoro ráno nášho času.  11,59 pristátie v Bangkoku, presun na imigračné, výmena Euro-Baht , nové letenky (samý úsmev, žiadna kontrola , ako na európskych letiskách) a o 65 minút pristávame na letisku Krabi. A tu šok ,pás sa krúti všetci berú batožinu , len naša nikde, Stano dodáva , akosi si to prechválil a moje sebavedomie je na dne a myslím si ( „kecálek „, opäť si to prehnal) ....Neprehnal J)) prichádza  letuška , odvádzajú nás na medzinárodný terminál a tam nás už čaká naša batožina , ktorá priletela o 50 min skôr ako myJ)).  Šofér a mikrobus ....1,5 hodiny , 2 trajekty  a Southern lanta rezort a Klong Dao Beach , je na 6 nocí naša. Prvá voľba po tom čo zisťujeme výborné umiestnenie našich bungalovov , vyrážame smerom k reštaurácii , kde sme pred dvomi rokmi boli veľmi často (každý večer) . Hmmm – noví majitelia, ďaleko , veľa konkurencie. Nostalgia iná , ako skutočnosť  . Posedenie na terase , domáce sa míňa a po pol noci zaspávame.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?