Denník č.5.november , december 2015,po rokoch 2007 a 2010, opäť čisté Thajsko - 7.pokr.

Autor: Lubomír Šedivý | 22.2.2016 o 8:00 | Karma článku: 4,00 | Prečítané:  235x

Hľadal som chvíľku , ako to vystihnúť. Stále ma napadala kombinácia "nuda v Thajsku" , ale nechám to na Vás. Priznávam, že som tam nenašiel nič moc poučné......ale čo, je to moja dovolenka s partiou kamošov :-)

 

 

30.11. pondelok, deň štrnásty, opäť petangový

 

Modrá obloha, potom 78 kvapiek , prvý dážď na Koh Changu a opäť teplo , more , voda , je to nuda dokola nemať o čom písať . Na 19.00 je dohodnutý turnaj v reštaurácii Saint Tropez , ale už od šiestej sa tam zlieza kompletná desina.

 Džuzi prekvapí niekoľkými objednávkami Red Label, ale moc mu to nepomohlo , športová forma sa nevracia , za to mne tá thajská extra strelecká drží a opäť , spoločne so Stanom sme najúspešnejší. Dnes všetko...

 

1.12. utorok, prvý decembrový, celkovo pätnásty,Turtle(korytnačka) a žiaľ Ičkový.

 

Ráno klasika , štvorička  Mici , Džuzi, Joszi a Eva sa vyberajú na výlet loďou na 4 ostrovy  a my „staroši“ vyhlasujeme na dnes deň oddychový. Je pod mrakom, potom opäť slniečko , najviac pochopila deň oddychový moja žena, spí takmer celý deň.

.................................No a potom navečer sa spája cez skype so starším synom Laskym a ten nám žiaľ potvrdzuje tušené u mladšieho syna Ička sa potvrdzuje recidíva a od zajtra nastupuje ďaľšiu chemoterapiu................................

 

 

Večer sa vyberáme spoločne na večeru

, pôvodne na grilované kurence a kačky , ale sme objavili Happy Turtle – veselú korytnačku a tá nás presvedčila , mňam pečené zemiačiky so slaninou a syrom som si dal. Pri ceste späť zas Janka našla zaujímavú masérku, ale nikoho nenahovorila  s plnými bruchami sa dať masírovať......našťastie, lebo len čo sme vošli do rezortu , spustil sa lejak asi pol hodinu vylievalo nebo celé vedrá..................................asi aj ono smútilo nad Ičkovým  skur....osudom(prepáčte)

 

Streda 2.12.deň šestnásty....bez prídavku

 

Ráno zatiahnuté , podľa predpovede malo pršať , ale aj tak hurá do vody . Džuzi meria , voda 31 stupňov, vzduch asi 34 a čo si viac človek želá. Výlet po ostrovoch asi nebol až taký ...slabšia odozva, ozaj včera sme sa dohodli na programe v Bangkoku a ja som na naliehanie mojej ženy prvý raz na dovolenke zapol televízor, ale našťastie po 8 minútach zaspala, tak som si čítal a prekvapujúco aj ja dobre spal od polnoci skoro do 8 ,00 ráno iba asi s tromi pauzičkami.

Všetci využívajú more....

no a večer sa vyberáme do rybárskej reštaurácie na móle nad morom, tam je rýchla obsluha , ale z jedlom je to opäť tak 50:50.

Janka sa rozhodla , že si dá konečne rybu v Thajsku ....a nezapadla presne do chuťového šuflíčka . A opäť sa petangisti stretajú v Sait Tropez a dlho to vychádza na medzištátny turnaj s Francúzmi , ale nakoniec sa  rozpútava náš bratovražedný súboj a víťazstvo si odnáša starý lišiak Jószi zo Sigetszentmiklosu.

Večerná porada je taká skromnejšia , však nie je sa moc o čom radiť.

 

3.12.štvrtok , deň sedemnásty, posledný morský

 

Posledný deň pri mori, no jasné ja už vo vode mimoriadne o siedmej ...a potom to spomalím, raňajky , opäť more a potom si s Vierkou a Stanom zasadneme u nás na terase , keďže sme ráno zabudli na červíka a trošku bilancujeme..............naša zásadná otázka čo je lepšie Lanta či Chang má okamžitú odpoveď , že každé má svoje prednosti a na váhu hneď padajú argumenty jednej aj druhej strany....pláž na Lante, stabilita počasia na Changu ......a ten rezort a tam boli lepšie raňajky...a konečné resumé , že táto pomerne lenivá a oddychová dovolenka sa javí ako splnená.

Spomíname čo nové Thajsko prináša, iné, viac európskejšie služby, je žiaľ aj drahšie a čo nás dosť mnohých prekvapilo tak takmer úplne zmizol ten typický thajský úsmev, zopäté ruky, úklon, či to nádherné khabkhun kha (určite sa to píše ináč).....Idete okolo obchodíkov, masáží a ďalších služieb a nepočujete „madam, madam...“ , ale domáci sedia na zemi , alebo v kútiku na stoličke a vytrvalo ťukajú či sledujú svoje smartfóny, a iné výdobytky svojej doby.........................Nesťažujem si , ale iba konštatujem , kto tu ešte nebol už mnohé nezažije , lebo tu letí sa mi zdá doba oveľa rýchlejšie ako u nás. Asi Kambodža, Mjarmansko , ešte čiastočne Vietnam , ale tie skoky sú markantné všade....

A už iba posledná večera, väčšina sa zhoduje na reštaurácii Happy Turtle a moje vychválené zemiaky so slaninou a feta syrom idú na odbyt. Džuzi si objednal viacero chodov , akoby týždeň nejedol a takmer to zvládol bez pomoci.

Nálada napriek „poslednej“ večery bola super a už sa iba každý poberal do svojho domčeka , .......zajtra ráno odchod.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?