Denník č.5.november , december 2015,po rokoch 2007 a 2010, opäť čisté Thajsko - 4.pokr.

Autor: Lubomír Šedivý | 1.2.2016 o 8:00 | Karma článku: 2,99 | Prečítané:  284x

Hľadal som chvíľku , ako to vystihnúť. Stále ma napadala kombinácia "nuda v Thajsku" , ale nechám to na Vás. Priznávam, že som tam nenašiel nič moc poučné......ale čo, je to moja dovolenka s partiou kamošov :-)

Nedeľa 22.11. deň šiesty , pre niekoho výletný a pre iných nedeľný.

 

Výletníci sa už pred siedmou schádzajú , prijímajú rady od skúsenejších, že na more sa treba dobre pripraviť proti slnku , potom raňajky a o ôsmej odchod.

Nedeľníci to tiež poňali po svojom. Na pláži sa stretávame až po ôsmej (iba Nasťa tam vraj bola o pol siedmej) potom pomaly na raňajky a tu sa lenivo kŕmime, káva tečie pomalšie....No a potom iba modrá obloha , skoro prázdna pláž, ja to poobede stáčam do obchodu a potom.......trošku oddýchnuť , predsa len ma včera na večer hnevalo moje srdiečko, no a uvidíme s čím prídu výletníci.

Prišli trošku zmoknutí, lebo po ceste späť im začalo pršať, ale samotný výlet si veľmi pochvaľovali. Či už šnorchlovanie , plávanie v krásnej lagúne s bielym pieskom ale najviac sa im asi ľúbilo plávanie do morskej jaskyne. No proste výlet po 4 ostrovoch si užili.

Večer sme vyrazili na hlavnú cestu , Vierka ku krajčírovi(žiaľ kostým ešte nebol ideálny) a všetci spolu sme skúsili zmeniť reštauráciu na večeru a vyšlo to tak na 30%.

Páčilo sa a chutilo Jozsimu a Evike nejaký kurací tanier a Dzuzimu ryba , ale ostatní sa moc nadšene netvárili a mne to tiež nezapadlo presne kam malo

. Nuž čo nie je každú nedeľu „posvícení“.

 

Pondelok 23.11.deň siedmy , opäť petangový.

 

Ráno som vstal a prvý raz som nešiel hneď do mora......nechcelo sa mi . Raňajky som pre istotu nevynechal a potom sme sa so Stanom pobrali na masáž. Prešli sme okolo asi šiestich a potom to zacvaklo . Tu....toto bude ono .....a aj bolo . Ja som si vybral kokosovú masáž a Stano thajskú olejovú a.............obaja neuveriteľne spokojní. Po 10 min prikvitnú Janka a Vierka a ony , že thajskú olejovú moja polovička  a Vierka reflexnú . No z hodinovej masáže sa jej vyše 50 min venovali chodidlám.

Okolo štvrtej sa schádza naša petangová šestka a vyrážame do reštaurácie The one place.

Tam odohrávame najskôr zápas Rusovce proti zvyšku sveta a my napriek katastrofálnemu úvodu 0:8, nakoniec po boji vyhrávame 13:12. Potom malý oddych a Džuzi, Eva a Stano  nastupujú proti Jozsimu, Mici a mne. Tu sme zas naopak viedli 9:2, aby sme v závere bojovali o tesnú výhru 13:12. Takže najúspešnejší hráči dňa Mici a ja. No a musím skonštatovať , že zatiaľ som v Thajsku neprehral ani jeden zápas. Domáci nám potom oznámili , že oni majú vlastne voľný deň, ale nakoniec  spravili kozľací a kurací kebab a tak sme už iba večer uzavreli poradou a bez konkrétneho plánu na utorok sa pobrali spať.

 

24.11. utorok , deň ôsmy , taký (ne)podarený

 

Ako keby sme to včera tušili, nič sme nenaplánovali a ono to aj celý deň tak vyzerá. Ráno som sa pobral do mora a ono studené. Potom sme sa naraňajkovali , pobrali sa na pláž , ale Vierka sa zvŕta a hovorí, nebudem tu je tu zima (ozaj ako ľahko si človek zvykne ), teplota mora klesá na 27 a vzduch na 26 a začína pršať. Chvíľku sa tešíme , že keď si vo vode po krk , tak ti prší iba na hlavu , ale takéto „vtípky „ fungujú iba chvíľku. Dáme nejaké nápoje a potom si udeľujeme kľud na lôžku ...................ale šestnásta hodina prší, sedemnásta prší.....no uvidíme, ale ako predpoveď písala , tak sa aj splnilo 18,00 , bez dažďa a ide sa na výlet,

teda no pozrieť si Saladan, také nejaké centrum Ko Lanty , pripomenúť si staré časy. Naša obľúbená optika je premiestnená o 100 m bližšie. Tržnica , ktorá na nás pôsobila veľmi moderným dojmom, už je takou Thajskou klasikou so všehochuťou , ale oproti vyrástol nádherný otvorený a zastrešený priestor, kde sa predávali množstvá thajských suvenírov z rôznych materiálov......

.Bolo sa na čo pozerať. A potom to prišlo , čo máme radi . Malá reštaurácia, kde bolo asi 8 stolíkov, vypísané, že thajské jedlo , polovička osadenstva domáci a druhá turisti, majiteľ , kuchár a účtovník v jednej osobe. Čašníčka, vrchná asistentka a manželka , ako jediný obsluhujúci personál a tak 10-11 ročný syn s frizúrov hodnou jamajských rastafariánov , lákal hostí a zaisťoval zásobovanie. Po našom usadení , okamžite vyštartoval pre cibuľu, po prvých objednávkach utekal do proťajšieho Tesca pre kečup a po prvej runde malých Changov v Tescu nakupoval kartón piva. Majiteľ sa zvŕtal v kuchyni a treba povedať, že okrem ryže(tú pripravil vo velikánskom ryžovare) každú porciu pripravoval osobitne. Pre nás typická krčma u „špinavca“....takto nazývame v juhovýchodnej Ázii zariadenia, ktoré navonok nepôsobia lákavo , ale perfektne tam chutí a obsluha je špičková.

Takže , ďalší „špinavec „do našej zbierky.

A keďže ten večer bol taký príjemný , ôsmi sme si prenajali tri Tuk-tuky a začala sa nočná jazda z miernou naháňačkou až do nášho rezortu.............no , nekúp to   :-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?