Denník č.5.november , december 2015,po rokoch 2007 a 2010, opäť čisté Thajsko - 3.pokr.

Autor: Lubomír Šedivý | 25.1.2016 o 8:00 | Karma článku: 4,07 | Prečítané:  300x

Hľadal som chvíľku , ako to vystihnúť. Stále ma napadala kombinácia "nuda v Thajsku" , ale nechám to na Vás. Priznávam, že som tam nenašiel nič moc poučné......ale čo, je to moja dovolenka s partiou kamošov :-)

20.11.piatok , deň štvrtý – petangový.

 

Ráno klasika ja o ôsmej na pláži , niekoľkí si obsadzujú lehátka a zrazu sa pri pláži objavuje 8 rýchlo lodí a z rezortov sa roja výletníci.

Naša partia má voľný deň , ale okolo pol štvrtej sa tak lenivo zliezame a mňa to trošku rozčúli , lebo sme sa dohodli , že ideme navštíviť Ko Lantskú asociáciu petangu.

Keďže z našej desiatky je 6 vyznávačov tohto nádherného športu, ich prístup bol zvláštny , ale potom prišiel taxikár ,  a po chvíľkovom dohadovaní o cene sme sa napratali všetci desiati do jedného vozidla. Šofér potom zistil , že nevie kde to je , kam chceme odviesť , ale nakoniec sa mu to podarilo zistiť a o dvadsať minút sme stáli pri dvoch ihriskách. Majiteľ, asi Austrálčan, vybalil gule , chladené pivo , rozdelili sme sa na dve trojice, zvyšní štyria zaujali miesta divákov a už to jelo .

Prvý zápas Džuzy, Stano a ja sme dosť hladko vyprášili Mici, Evu a Jozsiho, ale  v druhom zápase si los zahral s osudom a nastúpili proti sebe trojice tak , že vždy klasickí spoluhráči sa stretli proti sebe . Takže Džuzy proti Mici , Jozsi proti Eve a ja proti Stanovi. A zrazu s priateľského zápasu sa vykľul prestížny . Skóre sa otáčalo každým nahodením. Majiteľ nám zapol aj umelé osvetlenie a potom sa ohlásila večera. Prerušili sme za nášho päťbodového náskoku a vrhli sa na výborné jedlo  ,každý si to svoje chválil , že má najlepšie.

  Po naplnení svojich brušiek sa pokračovalo a súper na dve hry vyrovnal , ale záver bol náš a tak trojička  Džuzy ,Eva a ja sme odchádzali zo vztýčenou hlavou.

No a náš taxi - man nás naložil , kočky išli na skúšku ku krajčírovi, šestica maškrtníkov na miestne palacinky a my so Stanom k našim chalaňom tentoraz iba na Chang ( moja obľúbená značka piva, ktoré uprednostňujem pred známejším Singhom , alebo ďalšími dvomi Leom, alebo Tigrom) No a potom sa už iba odviesť tuk-tukom a večer sa zase radiť čo zajtra......myslím, že sme si nič nedohodli.

 

Sobota 21.11. deň piaty – plážový

 

Ráno okolo ôsmej pri a vo vode klasická zostava Vierka, Nasťa,Jaro a ja. More čistučké , teplučké a hladučké(je to až neuveriteľné , že napriek jemnučkému piesku je more veľmi číre) obloha blankytne modrá, na celej pláži Klong Dao Beach  je asi 15 ľudí a v mori iba my traja.

A zrazu, ako vždy po ôsmej sa k pláži začnú zliezať rýchlo člny a z rezortov vychádzajú turisti . Väčšina ľudí si asi sobotu vybrala ako výletný deň, lebo inokedy sa tu ráno schádza 6-8 lodí pre cca 20 pasažierov a dnes ich tu bolo najmenej 15. Pláž bola zrazu plná ľudí a more plné lodí a Mici ktorá práve prišla k moru ,kladie otázku  ......čo sa deje?????

No a potom už v sobotu nič mimoriadne, opäť kúpanie , masáže , prvú tohtoročnú som absolvoval aj ja zo Stanom, bola výborná, ale a to som ešte nepoznamenal .....Thajsko opäť zdraželo, no ceny išli hore aj kurz Eura sa pokazil , ale ešte stále je to super dovolenka.

Keďže som začal s konštatáciami pridám , ešte nejaké. Už v Bangkoku som si všimol a je to čím ďalej okatejšie, je tu väčšia čistota, domy sú novšie, modernejšie. Neuveriteľne čisto a účelne zariadené toalety. Opäť klesol počet motoriek a tiež osobných áut z nákladným priestorom , ale áut pribudlo neuveriteľne......

No  mnohí nezažijú už klasické a to milé a prítulné Thajsko , ale to vzdychám ja ktorý som ho videl už dávnejšie..................psssssssst  je tu stále pekne , no .............krásne , ale  trošku už inakšie.

Vrátim sa k dnešku, navečer sa išlo na skúšku ku bangladéšskemu krajčírovi,

kde si Vierka nechala šiť kostým

, my sme si zobrali prádlo a odniesli do laudry (práčovne), kde nám ho za 80 centov kilo  operú do 24 hodín.

Pridali sa aj ostatní a tak sme absolvovali opäť večeru v našej krčmičke Sawasdee ( v ktorej pred tromi rokmi robili tri sestry a teraz pre zmenu zas mužská osádka)

. Každý bol spokojný a aj istá nemenovaná osoba dostala tigrie krevety podľa svojej chuti.

No a večer sa iba debatilo a Mici , Džuzi, Eva a Jozsi sa dohodli , že v nedeľu pôjdu na výlet na štyri ostrovy a my ostatní....... však zajtra je nedeľa a tak sa bude oddychovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?