Denník č.5.november , december 2015,po rokoch 2007 a 2010, opäť čisté Thajsko - 2.pokr.

Autor: Lubomír Šedivý | 18.1.2016 o 9:00 | Karma článku: 3,09 | Prečítané:  345x

Hľadal som chvíľku , ako to vystihnúť. Stále ma napadala kombinácia "nuda v Thajsku" , ale nechám to na Vás. Priznávam, že som tam nenašiel nič moc poučné......ale čo, je to moja dovolenka s partiou kamošov :-)

 

18.11.Deň druhý, streda....ale to musíš.

 

Toto je fáza dovolenky , kde musím byť občas vtipný aj nasilu. Povedal som včera , že prvá časť cesty bez únavy ....., ale ona na každého čaká. Tu rád používam už moju možno otrepanú vetu , keď polo zúfalý turista sa začne vyzvedať , že či ináč sa nedalo , odpovedám, že poznám jednu možnosť a to vlakom a tá je cca o 20€ lacnejšia , ale o tri týždne dlhšia. Na tento rok som si vymyslel a aj sme zrealizovali s pomerne veľkou časovou rezervou presun z letiska Suvarnambumi na druhé bangkokské letisko Don Mueang, ktorý  vykonávajú bezplatne a má trvať cca 1,5 hodiny. Absolvovali sme imigračné , ktoré býva v Bangkoku dosť preplnené, vybrali si kufre , presunuli sa k východu č. 3 a tu stál autobus , tak sme nastúpili a 8,40 vyrazili . Autobus sa prepletal systémov nadjazdov a podjazdov, asi 3x sa platilo diaľničné mýto a ja som sa tešil, že som tú rezervu dobre odhadol . Okolo nás sa stavala na úseku cca 15 km dvojposchodová nadzemná diaľnica (na jednom poschodí mal byť rýchlovlak a na mostných pilieroch pracovali desiatky až stovky robotníkov a tých mechanizmov ....(skoro ako u nás na diaľnici do Košíc).

Asi to opisujem komplikovane, ale ten krokový posun dával tušiť , že pôjdeme dlho ......, ale čuduj sa svete za 88 min zastavujeme pred terminálom č.1 , letiska Don Mueang. A čo teraz s tým časom ?

Zostávajú nám 4 hodiny do odletu , batožinu nám nechcú ešte zobrať a .......tak sa šuchceme premotávame,

a nakoniec 13, 50 sedíme v Aerbuse spoločnosti Air Asia (opäť rád zdôrazňujem jednotka medzi nízkonákladovkami) a pokiaľ som dobre počul tak 13,55 sme všetci spali a vraj 14,00 sme štartovali . Ja sa po 20 min. preberám a tých zvyšných 40 min. bolo z tejto cesty pre mňa utrpením najväčším , nemal som kde nohy strčiť , bolel ma celý človek , všetko ma svrbelo , oči nechceli zaspať ......no ale 40 min nie je večnosť.

Letisko Krabi , dvaja vodiči z nápisom Noble House a Family Sedivy a už to frčalo. Vyčačkané mikrobusy, jeden trajekt, druhý( a tu už takmer hotový nový most, ktorý najneskôr na ďalšiu sezónu spustia) a už sa stmieva a my sa po spleti uličiek objavujeme v resorte Noble House.

Našich 5 bungalowov je vysvietených a pripravených , 205 si zaberám pre seba a ďalšie štyri rozdeľujem losom.

Prideľujeme  si 20 min. na nasťahovanie, stretáme sa na pláži , prvá večera v našej rezortnej reštaurácii.

Zisťujeme , že sme asi 300 m ďalej ako pred 3-mi rokmi. Viac menej sa nasýtime, niečo popijeme , posledný pokyn o ôsmej ráno v mori a o deviatej na raňajkách a potooooom spaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaať.

 

19.11. štvrtok , ahoj Ko Lanta

Ko Lanta, čiže ostrov Lanta, moja thajská jednotka nesklamala. Ráno síce jemne pod mrakom, ale kým sa hodím do nádherného mora , slniečko vylieza a opiera sa plnou intenzitou. Pridávajú sa Nasťa, Jarko, Jozsi a Eva. Chvíľku sa poláskame s moríčkom a už aj hybaj na raňajky. A tam už vidím Stana a Vierku, pridávame sa aj ostatní , len Džuziho a Mici treba pribudiť a všetci sa predbiehajú v tom ako spali ako zarezaní. Hneď po raňajkách Evike ide vyskúšať prvý krát thajskú masáž v Thajsku, ostatní do mora,

potom si idú poláskať svoje telo miestnymi špecialistkami aj Janka, Vierka, Mici, Nasťa a Jaro a my ideme pozrieť k Jozsimu aké dobrôtky maďarského mäsopriemyslu skrýval jeho kufor..................hmmmm jedlé to bolo.

Večer sa vyberáme tade kadiaľ  sme chodili pred tromi rokmi a dostávame sa na hlavnú cestu . Tam stále funguje naša obľúbená reštika. Každý si niečo vyberá, ja svoj gril-fondue(tentoraz kurací) pri ktorom si vyrábate zároveň polievku z vývaru, výpeku zeleninky a slížov(najmenej raz sem tohto roku prídem).  

Nedá mi(bok by mi vyvalilo), dlho som rozmýšľal , ......ale no proste istá nemenovaná osoba z našej partie si chcela objednať krevety na cesnaku , ale akosi ju nepočúval jazyk, tak čašník mal z toho guláš a nakoniec jej to priniesol v surovom stave. ....No vypočul si sériu nadávok v našinčine , ale večer asi dobrý , lebo viacerí sa tam chystajú opäť. Vierka a Janka navštívili miestneho krajčíra a niečo si dali ušiť a vrátili sa späť do reštaurácie a jeden s personálu ich aj na tuk-tuku odviezol do rezortu.

Úspešný deň sa zakončil výrobnou poradou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?