Indonézia,Malajzia,Vietnam 2014 - VI.pokračovanie

Autor: Lubomír Šedivý | 14.12.2015 o 8:00 | Karma článku: 3,67 | Prečítané:  348x

Po roku 2013, kedy sme pre vážnu chorobu nášho syna nikde necestovali , rok 2014 sa stal opäť ázijský. Bolo nás na pol autobusu, príprava ťažká, ale priebeh takmer bezchybný.....

Streda, 3.12. deň devätnásty

Ráno som si spomenul na jednu dvojdňovú príhodu , tak ju dávam k dobru. Keď sme tu boli pred tromi rokmi tak Maroš so Zdenkou kúpili nápoj zvaný Nep Mói, okamžite sme ho prekrstili na Nepi môj – lebo ôsmi sme nemohli vypiť pollitrovku napriek riedeniu s kolou či džusom. Veľmi sme sa tešili ako tento nápoj podstrčíme nováčikom, ale čuduj sa svete Nep Mói nikde, až keď sme vošli do obchodíku a pýtame sa na cenu rumu , predavač vyskakuje nalieva jeden rum, druhý rum a na otázku či nepozná Nep Mói , jemu aj jeho žene zasvietia očička, uteká do skladu a prináša nekolkovanú fľašu tabuizovaného nápoja a nalieva. Stano aj ja na seba pozrieme , stŕpneme a vypijeme . Tabu padá ,Nep Mói je piteľné!!!!!!!!

A opäť kúpanie, nákupy,  a okuliare a....večera z hudbou, dievčatám počas nej uštrikujú náramky

 

s menom a večer sa sedí a popíja a ja zaspávam ,................... únava a ...................nám sa to do kelu krátiiiiiiiiii

Štvrtok, 4.12., deň dvadsiaty

Zobúdza nás hukot mora a je neuveriteľne silné, je problém ho ustáť, vlna ťa váľa , piesok máš všade aj tam a dievčatá aj tam:-) .

 Kiteri sa predvádzajú na svojich doskách a padákoch a opäť búri more a padne 285 kvapiek a vlny masírujú telá kúpajúcich , Vietnam je nááááádhernýýýýýýýý. Maroš s Magdou a Beatkou idú pozrieť biele a červené duny a západ slnka(hm poobede bolo pod mrakom) a my sme sa boli naobedovať v reštike , kde chodili Dana s Čirom, (mali ryžovú hovädziu, mňam , mňam ,mňaaaaaaam)) no a potom sme boli pozrieť minigolf – žiaľ maľovali ho a teraz sedíme a tešíme sa že ideme na krokodíla, krásne vyzeral, keď ho nasádzali na gril:-)

A aj tak chutil , ako aj úhore a ostatné dobrôtky čo nám naservíroval domáci, žijúci dvadsať rokov v Nemecku a v Bratislave tiež bol. Večer sme opäť všetci posedeli, až náš dobre rozbehnutý večierok rozohnala, pravdepodobne neukojená stará dievka. Mysliac si, že potrebuje spať sme sa rozliezli a ona následne zasadla pred svoju chatku a počúvala šum mora. „No to víte, když holku k....svrbí , to je horší nežli podberaná pata“ , ako hovorí vo svojej verzii Babičky , klasik Vrchlický.

Piatok 5.12. Oko berie, deň dvadsiaty prvý a my sme posledný deň pri mori

 

Ráno od pol piatej, sedím a píšem nový návrh slovenského petangového pohára, ktorý sme deň pred tým so Stanom skombinovali a keď o šiestej idem k moru ,tam skoro všetci moji spolucestujúci, akoby sa s ním chceli rozlúčiť. Mne sa zdá ako by sa na mňa hnevalo , búri, podráža nohy a podomiela piesok

podo mnou. Po chvíľke vzájomného pozorovania a oťukávania to vzdávam

ja a idem sa najesť . A už sa rozpráva viacej o tom čo bude v Saigone a na delte a žiaľ aj o robote a domove. Po dopoludňajšom dokupovaní, a zistenej potrebe opravy nových okuliarov(Janka na nich zaspala), sme sa opäť previezli k nášmu známemu(za dve hodinky taxík -  PRIVIEZOL OPRAVENÉ) . No a ja som neodolal a kúpil si prilbu na môj elektro bicykel.

To bol podnet, večer na rybací večer, tu iba niekomu žiaľ padli do nôty. No a potom prilbový klan rozšírili Zdenka a Maroš. Veľmi milé prekvapenie, mikulášske pripravili Mici a Džuzi, venovali každému osobnú fotku, ktoré kúpili od fotografa v delfináriu v Jakarte:-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?