Thajsko , Singapur 2012, časť IV.

Autor: Lubomír Šedivý | 5.10.2015 o 8:00 | Karma článku: 2,02 | Prečítané:  513x

Tento rok je to kombinácia cestovania krížom krážom stredným južným Thajskom a k tomu Singapur , ktorý pripomína.....však uvidíte a doplnte si sami..... 

 

Piatok 30.11. Singapur II.

 

Uťahaní sme večer neponocovali dlho, ráno budíček posunuli o hodinu a priznám sa spal som sťa zarezaný. Vyrážame kombináciou fialový a žltý MRT smer Botanická záhrada. Ako sme vystúpili a urobili vo vyše tridsaťpäť stupňovej horúčave prvých pár krokov, každý z nás vedel, že maximálny cieľ je národná orchideová záhrada (asi tretina okruhu po botanickej) a na dnes chodenia stačí. Musím však priznať, že tá orchideová záhrada stála za to.

Pastva pre oči.  žiaľ aj nohy patria k nášmu telu a tie hovorili naaaspäääääť.

Počúvli sme ich a už sme sa vliekli . Náš ďalší cieľ bola svetoznáma Orchard road.

Kto nevidel neuverí. Naše nákupné centrá by tam pôsobili ako drobčekovia, či na výšku, šírku , hĺbku, alebo obsah a tu ich bolo na každej strane ulice tak zo dvadsať a ďalšie sa stavajú.

Pozreli sme si to zvonka, do troch sme nazreli a jeden sme si vybrali. Pozreli od vrchného , myslím 6. poschodia až po prízemie, spodné tri podzemné už boli nad naše sily a všetci odmietli pokračovať kdekoľvek.

Cieľ MRT, jeden prestup , výmena , peňazí , zaplatiť ubytko. My zo Stanom sme sa tešili na pivo(Tiger , 7dcl fľaškové – 6€, boli aj drahšie, vo včerajšej záhrade som pil asi svoje najdrahšie pivo ,čapované trojdecové asi 7,5€). Potom bol zavelený trojhodinový pokoj na lôžku, večera v našom hotely a ide sa skoro spať, lebo budíček je na 3,30 a letí sa smer Kuala Lumpur a následne Surat Thani a trajekt na Koh Samui a večer sa kúpeme u Juhočínskeho mora a budeme porovnávať s Andamanským , ku ktorému sa opäť o týždeň vrátime.

 

1.12. Deň ďalšieho presunu

 

Trasu som naznačil v predchádzajúcej kapitole a teraz realizácia. Mikrospánok , podľa povahy sa pohyboval medzi jednou a tromi hodinami a po zazvonení hotelovej služby , všetci do nohy načas pred recepciou a dokonca aj rezervovaný taxi načas, takže o minútu štyri vyrážame smer Changi intenational airport. Perfektné cesty sú relatívne prázdne  (upútava nás pohľad na okolité sídliská , kde všetky do jedného majú rozsvietené balkóny a schodištia) A ešte som si na jednu zaujímavosť spomenul v toľko mnou ospevovanom MRT-e, keď tam vojdete tak sa tak čudne cítite . A to prečo? Lebo nemáte v ruke mobil, tablet, i-Pod a ja neviem ako sa tie výdobytky modernej techniky všetky  volajú a neťukáte doň správu, nehráte nejakú hru, prípadne nečítate, čo nové vo svete. Toto predstavuje cca 95 % cestujúcich. Čitateľov novín, kníh a časopisov tam bolo na prstoch spočítateľných a zvyšok boli „driemači“, tam by sa nám občas podarilo zaradiť J). Vo vagónoch na 28 miest bolo vždy 8 vyhradených pre mamičky s deťmi , invalidov tehotné a starších. Za celú dobu som si však všimol hádam dvoch čo to urobili, že vstali , ináč všetci uprene hľadeli do svojich obrazoviek.  Dosť už o MRT-och. Dvadsať minútová cesta na letisko ubehla  a my sa ocitáme o pol piatej v hale , kde to žije ako cez deň. Zaradiť sa do rady , vykonať check-in, presun na príslušné nástupište a po klasických kontrolách (stále sa mi zdajú oveľa benevolentnejšie ako v Európe) zažívame zvláštnejšiu, kontrolujú odtlačky prstov a my nevieme aký je tu kľúč, lebo z nás šiestich to chceli od dvoch a pri tom majitelia aj nemajitelia biometrických pasov boli v oboch skupinách. Air Asia ,ináč najlepší nízkonákladový prepravca na svete za rok, nás za hodinku a štvrť preniesol do Kuala Lumpur, tu sme museli stráviť tri hodiny čakania(skrátili sme si ho trošku zmätočnými presunmi medzi imigračným, tranzitným a batožinovým, ktoré bolo zapríčinené zlou informáciou miestnych úradníkov) a nakoniec o10,25 na ďalší Aerobus spoločnosti Air Asia , ktorý sa nás zbavil

v thajskom Surat Thani po hodinke a pol , ale posun času nám to skrátil o hodinu. Letisko Surat Thani nás privítalo pochmúrnou oblohou, obrovskými návalmi blata a dažďom . Cesta v kombinácii autobus, trajekt(jeden nám ušiel pred nosom a hodinu sme museli čakať na ďalší) a minivan z nášho letiska trval tiež o nejakú tú hodinku dlhšie ,nám moc na nálade nepridal.

Náš dobre známy rezort Mango Village , kde sme už boli pred  tromi rokmi , však na prvý pohľad rovnaký. Nový majiteľ(Švajčiar) nás ubezpečil , že po týždenom monzúne , spojenom z tajfúnom , bude od zajtra pekne – neverili sme mu , ale zatiaľ „pravdu vraveu“ Na vylepšenie nálady, proti stresu, únave atď., večera trošku s talianskym nádychom ,

záver s domácou našou obľúbenou značkou Hong Thong (koňačik-whisky) a potom spať. Žial v noci som sa necítil moc dobre,srdiečko sa ozývalo , ale našťastie sa to ukľudnilo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?