Thajsko , Singapur 2012

Autor: Lubomír Šedivý | 14.9.2015 o 9:00 | Karma článku: 2,96 | Prečítané:  530x

Tento rok je to kombinácia cestovania krížom krážom stredným južným Thajskom a k tomu Singapur , ktorý pripomína.....však uvidíte a doplníte si sami

               Rok s rokom sa stretol a my sme opäť tu. Áno sedím na terase rezortu Southern Lanta a píšem úvod a prvé kapitoly tohtoročnej ázijskej cesty. Pôvodne som chcel úvod napísať doma, ale to my chýbala tá správna „atmoška“.

Začalo to ako vždy v januári, kedy ma chytá prvá cestovateľská miazga a ja začínam plánovať. Prvá fáza vymyslel som kombináciu , ostrov v Malajzii, Singapur a ostrov v Thajsku a rozoslal prípadným záujemcom. Do toho my vložila červíka do hlavy Danka Soboličová a už sa to začalo spresňovať na kombináciu Langkawi (Malajzia), Koh Rok a Koh Lanta a Koh Samui (Thajsko) a príletové a odletové mestá Singapur a Bangkok. Začali sa dni kombinácií letov a pobytov, transferov lodných , leteckých. Keď už to bolo takmer utrasené a dával som to kandidátom na cestu na posúdenie. ozval sa Stano , počúvaj , ale to sa stále iba balíme a cestujeme z miesta na miesto....... a Malajzia, vydržíme toľko z „domácich“ (rozumej , zásoby „ohnivej vody“). Pozriem na to znova a fakt : príchod 3 dni pobyt odchod, príchod, 3 dni pobyt......Roztrhať zahodiť, vyškrtnúť Malajziu a o pár dní je jasné ,  letenka Viedeň – Bangkok- Krabi a späť bola základom celého. Objavila sa  veľmi výhodná ponuka za 701 € od našej klasickej dodávateľky leteniek Andrei, ale boli na rozhodovanie a na zaplatenie 2 týždne. A tu boli niektoré rekcie : je to na dlho, je to moc rýchlo , na budúci rok by som išiel, ľúto mi bolo Zdenkinej a Marošovej zápornej odpovede, lebo s nimi nám bolo minulý rok veľmi dobre . Pozitívne a stručné odpovede: Stano a Vierka – jasné a Jaro a Nasťa – koľko máme zaplatiť a kedy odchádzame. Šesť leteniek sa zaplatilo a mne teraz iba zostávalo vymyslieť miesta a dĺžky pobytu , transfery a vybrať hotely a rezorty. Opäť týždeň po nociach na internete a tu je výsledok. 21.11. večer z Viedne spoločnosťou Eva air nonstop do Bangkoku, prestup na Thai airways a prelet na Krabi , transfer na ostrov Koh Lanta tu 6 nocí v Southern Lanta resort, nasleduje prelet Krabi – Singapur spoločnosťou Tiger air, 3 noci v hoteli Brodway, potom prelet Air Asia Singapur – Kuala Lumpur – Surat Thani, odtiaľ autobusom a trajektom na Koh Samui , tam 7 nocí v našom známom rezorte Mango Village, potom mikrobusom krížom cez Thajsko opäť na Krabi a v letovisku Ao Nang v Sabai resorte strávime ešte 3 noci a na záver letecky z Krabi do Bangkoku , kde budeme 3 noci spať v našom najobľúbenejšom hotely De Moc a 14.12. odlet taiwanskou spoločnosťou Eva air do Viedne s príletom 9,30.

               Samozrejme , že potom nasledovali rôzne zmeny letov, pri ktorých my naskakovala husia koža , či to stihneme pri prestupovaní a ako sa prepravíme trajektami na ostrovy , keď posledný ide o ôsmej a my priletíme 20 minút po tom, ale nakoniec sa všetko utriaslo. To bol stav pred odletom , ako však to naozaj bolo to uvidíme behom nasledujúcich 24 dní.

Deň cestovný, 21.11.2012

 

  •    Ráno pred šiestou ma zobúdza horúčka, pochopiteľne cestovná. Skúšam sa ešte niekoľkokrát otočiť a ešte spať , však ja mám pobalené už od včerajška, ale mozog už pracuje na plné obrátky a skúma na čo som zabudol. Budí sa aj moja polovička a pomaly si plní svoj kufor. Ja pre istotu odchádzam niečo nakúpiť , aby som sa vyhol svojim klasickým komentárom. Okolo jednej je všetko na kôpke , kufre prevážené a v norme a už iba v pohode vegetíme. O pol tretej zvoní zvonček a to Košičania Jarko a Nasťa o chvíľku náš prievozník Lasky a vzápätí Kostolišťania, či už skôr Skaličania Stano a Vierka. Zasadáme, kávička pred cestou , koňačik a vodečka zo slovami šťastnej cesty , otázky či má každý pas, plastikovú kartu a na Janu konkrétna , plavky? (Pred dvomi rokmi odcestovala k moru bez nich ) No a 16,10 nás Lasky naloďuje , našich 6 kufrov , na mm napĺňajú batožinový priestor a ....vyrážame. 17,15 letisko Schwechat a tu prvé prekvapenie , lietadlo je skoro celé „predbukované  a majú problém nám nájsť miesta vedľa seba a nakoniec ani nenašli , len Jana a ja sme v strede štvorky , Stano, Vierka a Nasťa v poslednej trojke pri WC a Jaro niekde ako sám vojak. Let štartuje načas , po polhodinke sa opäť vyťahujú dodávatelia jedla Eva air , no je proste špicové. Po jedle väčšina  zadriemkáva, ja si striedavo čítam a na počítači sa hrám tetris , spať sa mi nedá. A deň prvý končí.

22.11. deň druhý opäť cestovný

Stále to isté lietadlo Airbus 330-300 , ten istý let iba časový posun a mnohí sa zobúdzajú a opäť super obed aj keď je skoro ráno nášho času.  11,59 pristátie v Bangkoku, presun na imigračné, výmena Euro-Baht , nové letenky (samý úsmev, žiadna kontrola , ako na európskych letiskách) a o 65 minút pristávame na letisku Krabi. A tu šok ,pás sa krúti všetci berú batožinu , len naša nikde, Stano dodáva , akosi si to prechválil a moje sebavedomie je na dne a myslím si ( „kecálek „, opäť si to prehnal) ....Neprehnal J)) prichádza  letuška , odvádzajú nás na medzinárodný terminál a tam nás už čaká naša batožina , ktorá priletela o 50 min skôr ako myJ)).  Šofér a mikrobus ....1,5 hodiny , 2 trajekty  a Southern lanta rezort a Klong Dao Beach , je na 6 nocí naša. Prvá voľba po tom čo zisťujeme výborné umiestnenie našich bungalovov , vyrážame smerom k reštaurácii , kde sme pred dvomi rokmi boli veľmi často (každý večer) . Hmmm – noví majitelia, ďaleko , veľa konkurencie. Nostalgia iná , ako skutočnosť  . Posedenie na terase , domáce sa míňa a po pol noci zaspávame.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?